KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy jest to substancja, która naturalnie jest produkowana przez nas organizm i występuje między innym w skórze. Główną jego funkcją jest wiązanie i magazynowanie wody. W praktyce oznacza to nawilżanie i napięcie skóry, co odpowiada za jej młody i świeży wygląd. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się a co za tym idzie tracimy zdolność wiązania wody w skórze i tkance podskórnej a tym samym jędrność i świeżość skóry. Z pomocą przychodzą nam preparaty na bazie kwasu hialuronowego, które możemy podzielić na preparaty z nieusieciowanym i usieciowanym kwasem hialuronowym. 

W naszej clinice wykonujemy zabiegi preparatami nieusieciowanego kwasu hialuronowego w celu odzyskania pełnej jędrności i młodego wyglądu skóry. Zabieg mezoterapii  wykonujemy w obrębie skóry twarzy, szyi, dekoltu, skóry dłoni.

Drugą większą grupą zabiegów są zabiegu usieciowanym kwasem hialuronowym, czyli tak zwanymi wypełniaczami. Przeznaczone są one do uzupełnienia objętości w obszarze który z wiekiem ją utracił.

Wykonywane zabiegi przy pomocy kwasu hialuronowego:

 1. Modelowanie kształtu ust
 2. Powiększanie ust
 3. Wypełnianie drobnych utrwalonych zmarszczek
 4. Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych
 5. Wypełnianie tzw. „linii marionetki” 
 6. Wolumetria twarzy ( przywrócenie objętości w głębszych warstwach): 
 7. Dolina łez – utrata objętości pod powiekami dolnymi
 8. Kości policzkowe – utrata objętości w rejonie policzka i kości jarzmowej
 9. Linia żuchwy – modelowanie linii żuchwy np. przy tak zwanych „chomiczkach”
 10. Skronie – uzupełnianie ubytku tkanki podskórnej w obrębie skroni
 11. Broda – modelowani kształtu 
   

 

 

Mezoterapia igłowa

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg ten jest odpowiedni dla osób w każdym wieku, które zauważyły objawy starzenia się skóry, takie jak utrata jędrności, nawilżenia, blasku, pojawienie się zmarszczek, przebarwień lub też dla osób w młodszym wieku, które chcą zapobiec wystąpieniu wyżej wymienionych objawów i na dłużej zachować blask i młodzieńczy wygląd.

Jak wygląda zabieg mezoterapi igłowej?

Podczas sesji, za pomocą bardzo cienkiej igły, po wcześniejszy  znieczuleniu skóry, wykonywane są śródskórne lub podskórne  mikroiniekcje z wprowadzaniem niewielkich ilości preparatu wzdłuż linii zmarszczek i równomiernie na całej skórze leczonego obszaru. Jedna sesja trwa około 20-30 minut.

Czy trzeba się jakoś przygotować na zabieg?

Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania ale należy pamiętać, że jest kilka stanów będących przeciwskazaniem do zabiegu mezotereapi igłowej.

Przeciwskazania do zabiegu:

okres ciąży i karmienia piersią.
miejscowy stan zapalny w rejonie wykonywanego zabiegu.
choroby autoimmunologiczne
Postępowanie pozabiegowe:

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego.

Kiedy są widoczne efekty zabiegu i jak długo się utrzymują?

Efekty są widoczne natychmiastowo, już po pierwszej sesji. Skór ma ładniejszy kolor, jest mniej pomarszczona, bardziej nawilżona i uelastyczniona. Czas utrzymywania się efektu jest uzależniony od wielu indywidulanych czynników takich jak: rodzaj skóry, wiek, ilość podanego preparatu.

Aby osiągnąć maksymalny efekt zalecana jest realizacja protokołu wstępnego obejmującego 3 sesje w odstępie 2-3 tygodni, a następnie sesje przypominające 2-3 razy w roku.

Czy wiesz że…?

91,7% pacjentek u których zastosowano powyższy cykl było usatysfakcjonowanych terapią, a 90,3 % poleciłoby terapię innym.

Szczegółowy cykl terapii dostępny po konsultacji u naszego lekarza specjalisty medycyny estetycznej, zapraszamy!

Cennik:

Jedna sesja 450 zł
Pakiet 3 sesji 1100zł

Wypełniacze

Modelowanie i powiększanie ust.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Każdy uśmiech jest inny. Każde usta wymagają właściwego podejścia i troski. Zabieg przeznaczony jest dla każdego kto chce poprawić wygląd swoich ust, zarówno dodać im ładnego, pełnego kształtu, przywrócić ich dawny blask czy też tylko lekko je nawilżyć aby sprawiały wrażenie zdrowszych i pełniejszych.

Jak wygląda zabieg modelowania i wypełniania ust?

Zależnie od Twoich indywidulanych potrzeb lekarz specjalista dobierze najlepszy typ preparatu do Twoich ust. Następnie w znieczuleniu miejscowym w postaci kremu znieczulającego lub też w znieczuleniu tak zwanym stomatologicznym ( od środka ust) poda odpowiednią ilość preparatu lekko zaznaczając kontur Twoich ust, a następnie nada im objętości.

Jedna sesja trwa około 20-30 minut.

Czy trzeba się jakoś przygotować na zabieg?

Na tydzień przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania leków obniżających krzepliwość krwi, takich jak kwas acetylosalicylowy. U osób z tendencją do opryszczek należy na dwa dni przed zabiegiem zastosować acyklowir w dawce profilaktycznej.

Przeciwskazania do zabiegu:

 • okres ciąży i karmienia piersią.
 • miejscowy stan zapalny w rejonie wykonywanego zabiegu.
 • choroby autoimmunologiczne
 • tendencje do powstawania bliznowców
 • zastosowanie w przeszłości trwałych wypełniaczy

Postępowanie pozabiegowe:

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego. Przy zastosowaniu znieczulenia stomatologicznego 1-2 godziny po zabiegu unikać spożywania pokarmów.

Kiedy są widoczne efekty zabiegu i jak długo się utrzymują?

Efekt jest widoczny bezpośrednio po zabiegu i może się utrzymywać do 9 miesięcy, jednak długość efektu zależy od typu użytego preparatu, od tego czy jest to pierwszy czy kolejny zabieg na ustach.

Czy wiesz że…?

Badania wykazały, że „ O postrzeganiu ust jako atrakcyjnych decyduje połączenie proporcji, kształtu i objętości”

Daj swoim ustom to, na co zasługują i umów się na konsultację u naszego lekarza specjalisty medycyny estetycznej, zapraszamy!

 

Profilo

Dodatkowo wykonujemy zabiegi preparatem PROFILO czyli tak zwanymi molekułami młodości. Jest to specjalny preparat na bazie kwasu hialuronowego i kompleksu minerałów i witamin, który podawany jest w 10 specjalnie opracowanych punktach twarzy. 

Tzw. wypełniacze, czyli preparaty z kwasem hialuronowym podawane podskórnie. Podany kwas hialuronowy w pełni integruje się ze skórą pacjenta i w żadnej mierze nie zakłóca jej naturalnych funkcji, umożliwiając naturalny i swobodny przepływ substancji odżywczych. Z czasem kwgas wchłania się, nie przynosząc żadnych skutków ubocznych.