Stomatologia

W celu zapewnienia Państwu opieki stomatologicznej na najwyższym poziomie, każdy z lekarzy pracujących w przychodni, oprócz stałego podnoszenia kwalifikacji oraz szkoleń specjalizacyjnych, zajmuję się wybraną przez siebie dziedziną stomatologii. Takie sprofilowanie lekarzy dentystów daje możliwość interdyscyplinarnego podejście do problemu, co przekłada się na szybką diagnostykę, planowanie i realizacje zaplanowanego leczenia w możliwie krótkim czasie.

Wyłącznie prawidłowa diagnostyka daję szanse na rozwiązanie kompleksowe problemu.

Pacjentów z problem dentofobii czyli lęku przed dentystą, skutecznie przekonujemy że czasy bólu i krzyku dawno za nami. 

Regularne zabiegi higienizacyjne, jak piaskowanie i usuwanie kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków są kluczowe dla zdrowia zębów i przyzębia. Zalegające złogi mogą bowiem prowadzić nawet do rozchwiania zębów.

W swojej ofercie zapewniamy oprócz stomatologii zachowawczej, leczenie kanałowe z wykorzystaniem mikroskopu. Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem daje dużo większe możliwości uratowania zęba przed ekstrakcją. Dzięki precyzyjnemu oczyszczeniu aż do końcowego wypełnienia kanałów. Odbudowa zęba po leczeniu endodontycznym stanowi najważniejszą część leczenia kanałowego. Szczelna i prawidłowa odbudowa daje szanse na długie lata funkcjonowania zęba. W tym celu wykonujemy korony ceramiczne, metolowo-porcelanowe, a także kompozytowe. 

Odbudowa brakujących braków zębowych ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania układu stomatognatycznego i zapobiegania rożnym stanom patologicznym. Wykonujemy zarówno stałe (korony, mosty, implanty), jak i ruchome (protezy) uzupełnienia protetycznej. Każdy pacjent otrzymuje indywidualny plan leczenia uwzględniający różne rozwiązania.

W części chirurgicznej zajmujemy się usuwaniem zębów, również zatrzymanych w kości, ósemek czyli tzw. "zębów mądrości", zębów dodatkowych oraz pozostawionych korzeni zębów. Ponadto wykonujemy zamykanie połączeń ustno-zatokowych, usuwamy torbiele z zatok szczękowych, a także wycinamy zmiany z obszaru twarzoczaszki wraz z badaniem histopatologicznym.

 

W naszej ofercie zapewniamy kompleksowy zakres usług oraz indywidualne podejście do Pacjenta. Państwa zadowolenie i satysfakcja są naszym celem.

Stomatologia Mielec